en

NEWS

Eufrat

Eufrat je další singl a klip z pera herce a hudebníka Matěje M. Štrunce. Tentokrát se rozhodl spojit síly s producentem elektronické hudby DAØNEM a vytvořili společně skladbu s velmi moderním zvukem, obohacenou o prvky d'n'b.

"Eufrat jsem napsal po shlédnutí přednášky Markéty Kutilové o válce v Sýrii. Strašně mě zasáhlo, že se někde děje takové bezpráví a zlo. Tato píseň je věnovaná všem dětem, které se musí vyrovnávat se ztrátou svých blízkých na základě válečného konfliktu, který se z ničeho nic objevil u dveří jejich domu. Doufám, že se najde někdo, kdo je v té těžké chvíli, které musí čelit, obejme."Cuts&Lines

Instrumentální EP Cuts&Lines je v pořadí druhé sólové album herce a hudebního skladatele Matěje Metoděje Štrunce. Po jeho debutu LIDOVĚK, na kterém se Matěj prodírá lidovou písní a obléká notoricky známé lidové písně do moderního hávu je album Cuts&Lines téměř výhradně jen instrumentálním počinem. Výjimkou je poslední skladba. Zhudebněný sonet 66 Williama Shakespeara v podání britského herce a zpěváka Jake Cecila nazpívaný v anglickém jazyce.

Řekni dětem...

Básník Jan Těsnohlídek ml. je jedním z předních básníků mladé generace. Držitel ceny Jiřího Ortena vtáhl herce a hudebníka Matěje Metoděje Štrunce do své tvorby při inscenování Těsnohlídkovi novely Ada v pražském divadle "Na Hraně". Matěj M. Štrunc si vybral jednu z Těsnohlídkových básní ze sbírky Hranice a zdi ke zhudebnění. Přímá poetika básníka se v této písni snoubí se Štruncovým citem pro temná a těžká témata. Díky minimalistické hudební produkci neztratila báseň svoje sdělení. Po debutovém albu LIDOVĚK Matěje M. Štrunce, které vyšlo v červnu 2022, se herec a hudebník rozhodl malinko odklonit od tématu lidové písně a opět zavítat do vod písničkářských.

ALBUM LIDOVĚK

Nahrávka Lidověk je prvním sólovým albem herce a hudebníka Matěje Metoděje Štrunce. Za přítomnosti cimbálu, houslí a dalších akustických nástrojů se Matěj prodírá lidovou písní spolu se syntezátory, bicími, elektronikou a moderním zvukem. Tradiční písně, na které dohlížel v producentské roli populární zpěvák Thom Artway, se na novince Lidověk zrcadlí v nové podobě a s novým nádechem.  

https://www.indies.eu/alba/5961/lidovek/